Пролог. Дари з минулого – Книга Володарі води

Ця історія розпочалася дуже давно.
В часи древніх міфів, грецьких чудовиськ і легенд, зародилося таємниче і незвичайне слово — магія. Її батьківщиною вважали Середзем’я. Згодом це слово набуло свого смислового значення і ввійшло в щоденний вжиток. Воно означало певний процес, який використовували древні алхіміки.
Вони трактували це явище так:магія — це сукупність слів чи рухів, які мають за мету виконати ту чи іншу дію, залежно від вимог шукача.
До речі магія — основа нашої сучасності. Вона оточує нас кожного дня. Іноді вона допомагає нам, іноді ускладнює наше життя, викликаючи тривогу, біль, нещастя, катастрофи, а іноді ми її навіть не помічаємо. Саме тому, одні люди вірять в неї, а інші, такі вузькоглядні, що далі свого носа нічого не бачать.
У світі є різні види магії. Наприклад магія імені. Багато людей вірять, що між людиною і її іменем існує таємничий зв’язок, який, якимось чином, впливає на їхню долю.
Використовувати магію складніше, але це можливо. Людина може зробити все, просто цього треба захотіти.
У світі існує безліч людей, які обманюють оточуючих тим, що вони наділені надприродними силами(так звані шахраї). Якщо ви входите в число тих хто їм вірить, то скажу дуже просту і очевидну річ:людина, яка справді може користуватися магією ніколи і нікому про це не розповість. Вона триматиме це в таємниці, а іноді, цю таємницю забирають разом із життям в потойбічний світ.
Колись, дуже давно, людей, які могли користуватися магією називали відьмами і відьмаками. Найчастіше іх спалювали на багатті. Саме тоді і почалася моя історія.
Багато століть тому біля Світового Древа Іггдрдасіль люди зустріли напрочуд цікаву особу, яка відіграє важливу роль в історії магії. Щоб краще передати це явище, я спробую якомога детальніше це описати.
Листопад. З дерев позлітали останні золоті листочки. Цілу ніч падав дощ. Було прохолодно. Відчувалося, що незабаром зима постукає у двері. Біля підніжжя гір люди метушилися тому, що хотіли якнайшвидше позвозити до дому гарбузи та інші овочі.
І ось, перед заходом, сонця група людей була змушена зупинитися перед Древом, тому, що їхні коні, які тягнули вози, ну ніяк не хотіли поступитися і метра, хоч як люди намагалися примусити їх йти. Зрештою знесилені й втомлені всі сіли трішки перепочити на гнилий стовбур дуба, який давно кинув вітер.
Промені призахідного сонця надавали золотистого кольору кореням Древа, які були настільки великі, що здіймалися над землею утворюючи так звану павутину. Саме ж дерево було надзвичайно великим і крислатим, а в стовбурі красувалося дупло, більше схоже на невеличку кімнату.
В цю мить повіяв теплий вітерець, від чого люди стривожились — до цього моменту день був такий холодний.
Несподівано біля підніжжя Древа спалахнуло блакитне світло і просто з нічого з’явилася дівчина, після чого люди посхоплювалися на ноги й вже хотіли втікати, але вона зупинила їх.
— Стійте, — вигукнула дівчина дзвінким голосом, таким ніжним, що у всьому світі мабуть не знайдеться йому подібного. Вражав і зовнішній вигляд незнайомки. Вона мала довге, біле, мов сніг, волосся, яке розвівалося вітром. У волоссі була вправно вплетена срібна діадема, на якій красувалося викарбуване слово “ Обов’язок’’. Вдягнена дівчина була в білу закривавлену мантію з довгими рукавами. В деяких місцях кров виглядала зовсім свіжою.
Її звали Скульд. Колись до неї приєдналися Урд і Верданді і разом вони стали норнами — дівами долі. Також їх знали під іншими іменами:Було, Є і Буде, або ж Доля, Становлення і Обов’язок.
Ступивши крок вона промовила.
— Щойно в Опаловому лісі закінчилась велика війна між доброю і злою магією. На щастя добра магія перемогла. Але це не надовго. Нексус, син могутнього чорного відьмака Абраксаса, повернув свого батька до життя. Тепер цей маг збирає своє військо. Гарноки, скрайнтури, людино-вепри, мінотаври та інша нечисть — всі вони відкликнутся на поклик Чорної вежі та її володаря. Але його можна зупинити. І це зробить Террі Стоун, хлопець з шрамом у вигляді кола на руці, за допомогою Тіньозірки, напрямивши її силу і магію з чотирьох частин світу. Саме так можна вбити Абраксаса. Але, якщо зірка потрапить в руки чорного володаря, то він отримає надзвичайну силу і зможе заволодіти всім світом. Тому я розділю її.
Дівчина витягнула з внутрішньої кишені мантії прозорий кристал у формі п’ятикутної зірки. Тоді вона вигукнула дивне слово “Гріналь анаро’’, і зірка тріснула вздовж неглибоких прожилків, розділившись на п’ять ромбоподібних частин.
Тепер всі уламки мали різні кольори. Один був зеленим, інший жовтим, третій і четвертий — червоним і блакитним, і лише один залишився прозорим.
— Цими кристалами, — сказала Скульд охриплим голосом, — ви зможете керувати стихіями природи, а саме:водою, вогнем, землею, повітрям і блискавками.
Дівчина махнула рукою і прошепотіла: “Самерінг ерент’’. Кристали, наче їх хтось тримав невидимою ниткою зависли в повітрі, а тоді поплили до спантеличених людей. Ті з острахом взяли їх у руки.
Різким рухом Скульд вихопила з складок мантії невеличку книжку в шкіряній оправі.
— Це книга, в якій описані всі заклинання, історія і ремесло древнього народу ельфів. Бережіть всі ці речі, як зіницю ока.
Скульд підійшла до вагітної дівчини і вручила їй книжку. Раптом її огорнуло блакитне полум’я і вона зникла.
А люди так і стояли з приголомшеними обличчями перед Древом поки їх не огорнула темрява. Вони навіть не усвідомлювали, що зовсім скоро доля всього світу буде зосереджена у руках простого чотирнадцятирічного хлопця.
Епоха людей минула – ера ельфів наступила!